Tematy właściwej wieloetapowej pielęgnacji oraz podwójnego oczyszczania twarzy stają się coraz bardziej popularne, tym bardziej, że są one naprawdę skuteczne. A co z pielęgnacją i czyszczeniem pędzli? Jak o nie zadbać? Jakich produktów używać? Dlaczego warto regularnie myć pędzle do makijażu? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta…
Brudne pędzle są pokryte nie tylko resztkami makijażu, ale też martwym naskórkiem, łojem, potem, kurzem i co za tym idzie – bakteriami. Czyszczenie pędzli zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia skóry (Tak, jeśli nie czyścisz regularnie pędzli do makijażu, to możesz nabawić się wyprysków prowadzących do stanów zapalnych skóry!).
Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Nie potrzebujesz do tego specjalnych sprayów, mydełek i odżywek, by Twoje pędzle zostały dokładnie oczyszczone. Co więcej, znamy szybki i skuteczny sposób, który bazuje na tym, co już posiadasz Chcesz wiedzieć o czym mowa? Czytaj dalej.
Zapewne zadbałaś o wybór odpowiedniego olejku i żelu, niezbędnych do oczyszczania twarzy. To świetnie! Wykorzystaj je do mycia pędzli! Tak, dobrze słyszałaś. Wystarczy, że nałożysz olejek oczyszczający na włosie pędzla i będziesz pocierała nim wnętrze dłoni, następnie zwilżysz je wodą, wciąż pocierając o wnętrze dłoni. Po chwili wypłucz włosie w ciepłej wodzie i nałóż na nie żel/piankę do mycia twarzy. Okrężnymi ruchami poruszaj pędzlem po wnętrzu dłoni tak, by produkt dobrze się spienił i wyciągnął pozostałe nieczystości z pędzla. Spłucz włosie wodą i wysusz na płasko na ręczniku (np. papierowym). Poziome suszenie zapobiega gniciu pędzli oraz sprawia, że będą one jak najdłużej trzymały swoją formę.
Częstotliwość mycia pędzli zależy przede wszystkim od tego, do jakich typów kosmetyków ich używasz. Pędzle przeznaczone do nakładania płynnych lub kremowych produktów, takich jak podkład, krem BB, korektor, pomadka czy eyeliner, powinno się myć po każdym użyciu, a maksymalnie po 2–3 użyciach. Szczególnie powinny sobie wziąć to do serca osoby z tendencją do trądziku. Pędzle do produktów sypkich, tj. puder, róż w kamieniu, rozświetlacz, bronzer, cienie, powinny być czyszczone co najmniej 2–3 razy w miesiącu.